З настанням оптимальних строків сівби для озимих зернових культур у вересні 2024 року погодні умови в області, за винятком південно-західних районів, були несприятливими. На площах, де висівалися озимі зернові культури, вологи для отримання своєчасних та дружніх сходів в посівному шарі ґрунту не було, а тому більшість агровиробників були змушені на частині посівних площ сіяти в сухий ґрунт. Подібна ситуація спостерігалась восени 2014, 2015, 2016, 2017, 2019, 2020 та 2023 рр.
Опади, які випадали на території області в період з 6 по 14 жовтня, значно покращили ситуацію, створили сприятливі умови для проростання насіння, сходів та початкового росту і розвитку вже посіяних озимих зернових культур. Завдяки теплому ґрунту сходи почали з’являтися на 8-10 день після випадання продуктивних опадів. Зазвичай у цей період сходи з’являються лише на 15-20 день.
Дуже теплий температурний режим, який спостерігався на території області в третій декаді жовтня та першій декаді листопада, середньодобові температури перевищували середні багаторічні показники на 3-5 °С, сприяв інтенсивному росту та розвитку рослин в даний період.
Станом на 07 листопада поточного року в південно-західних районах області де були достатні запаси вологи для проростання зерна та отримання своєчасних і дружніх сходів, рослини знаходяться в фазі кущення і переважно в доброму стані. У рослин озимих зернових культур, де не було продуктивної вологи в посівному шарі ґрунту і сівбу яких проводили до дощів, утворилося 2-3 листки, в рослин сівбу яких, продовжували після випадання продуктивних опадів – почали з’являтися сходи. Стан посівів характеризується в основному як задовільний.
В подальшому перезимівля озимих зернових культур буде залежати від погодних умов в зимовий та весняний період. Якщо не буде різких та екстремальних похолодань, то такі посіви зазвичай перезимовують добре, але якщо відновлення вегетації у весняний період буде пізнім (ІІІ декада березня -початок квітня) з послідуючим різким наростанням температури повітря, то весняне кущення буде низьким, або ж взагалі відсутнім, що може призвести до зниження урожайності таких посівів.