Zoom-конференція за участю першого заступника Міністра аграрної політики України Тараса Висоцького.

13 січня 2022 року в режимі zoom-конференції за участю першого заступника Міністра аграрної політики України Тараса Висоцького відбулася робоча нарада з питань впровадження механізму підтримки національного товаровиробника харчової продукції в період значних коливань цін на енергоресурси та інші складові виробничого процесу.
Під час зазначеного заходу обговорили механізм отримання переробними підприємствами України газу за пільговими цінами.
Довідково!
З метою забезпечення населення продуктами харчування та стабілізації цін на них, 12 січня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість», яка врегульовує питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах.
В даній Постанові визначено алгоритм допуску до закупівлі природного газу, який передбачає для виробників наступні дії:
1. Виробник має бути включеним в перелік відповідно до наказу Мінагрополітики від 05.01.2022 року № 3 "Про затвердження переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість", у разі відсутності у переліку виробника необхідно звернутися із заявою до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації або профільної асоціації.
2. Опрацювати з постачальником газу питання щодо можливої участі його у торгах на біржі з купівлі природного газу.
2. Подати заявку на купівлю природного газу власного видобутку до комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку, створеного Міністерством енергетики України.
3. Отримати результат розгляду заявок комітетом з нагляду для здійснення контролю поданої інформації щодо цільового споживання природного газу.
4. Після отримання допуску від комітету з нагляду, вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі природного газу.

Телефон для довідок: 0988493405, 0952215381.

Прочитано 22 разів