На Кіровоградщині стартувала жнивна кампанія

Сільськогосподарські підприємства Кіровоградщини розпочали  збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур 26 червня поточного року, що практично на рівні минулого року.

Першими розпочали жнивну кампанію господарства Олександрійського району, зокрема фермерське господарство "Джерело – 2".

На сьогодні в роботу включилися також господарства південної частини області.

Поки що, більша частина Новоукраїнського району, Голованівський район, північ Кропивницького району та Придніпровська зона – не жнивують.

Попередні розрахунки показують, що після крайових обкосів вологість зерна становить 18%, що значно вище базисної (14%).

Крім того, на більшій частині території області проходили невеликі та помірні грозові дощі. На території трьох сіл Кетрисанівської сільської ради Кропивницького  району  5 липня випало від 34 до 80 мм опадів, відмічалося посилення вітру від 15 до 22 м/с, що призводило, в окремих випадках, до вилягання хлібів.

Для проведення комплексу зернозбиральних робіт у сільськогосподарських підприємствах області налічується більше       2,0 тисяч зернозбиральних комбайнів. Навантаження на один комбайн складає 263 га, проти 219 в минулому році.