Забезпечення продовольчої безпеки

14 липня 2020 року в малій залі Кіровоградської обласної державної адміністрації під час проведення селекторної онлайн-наради з керівниками райдержадміністрацій та об'єднаних територіальних громад, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Марія ЧОРНА проінформувала по питанню забезпечення продовольчої безпеки та напрямки державної підтримки у агропромисловому комплексі на 2020 рік.

Марія Володимирівна наголосила про те, що причиною недобору ранніх зернових та зернобобових культур стали несприятливі погодно-кліматичні умови, які склалися в осінній період 2019 року та навесні поточного року, а це і зимово-весняні заморозки, відсутність достатньої кількості опадів під час вегетації рослин та інші негативні наслідки.

У поточному році очікується отримати валове виробництво зернових та зернобобових культур всього в обсязі 3 млн. 600 тис. тонн зерна, недобір урожаю - буде становити близько 17-20% в порівнянні з минулорічним показником.

Проте, в цілому обсяг вирощеного цьогорічного врожаю дозволить забезпечити продовольчу безпеку Кіровоградщини в повному обсязі. Зокрема, попередні дані щодо якості зерна свідчать про те, що продовольчої пшениці майже 90% знаходиться вже на зберіганні, тож регіон буде з хлібом - резюмувала директор департаменту.

На нараді обговорили напрямки державної підтримки сільського господарства у поточному році, деталі отримання та переваги.