До уваги аграріїв Кіровоградщини!

До УВАГИ керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Кіровоградської області!

В агропромисловому комплексі Кіровоградщини з настанням пожежонебезпечного періоду особливу актуальність набули питання щодо здійснення суб’єктами господарювання заходів, спрямованих на неухильне дотримання Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06 грудня 2006 року № 730/770, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2007 року за безпеки).

Органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки в області, департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації організовано проведення інформування суб’єктів господарювання про вимоги нормативних документів з питань пожежної безпеки.

З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на землях сільськогосподарського призначення, прилеглих територіях та об’єктах зберігання зерна у пожежонебезпечний період 2020 року рекомендуємо забезпечити:

– неухильне виконання статті 55 Кодексу цивільного захисту України та Правил пожежної безпеки;

– недопущення необережного поводження з вогнем поблизу хлібних масивів;

– категоричну заборону спалювання стерні, післяжнивних залишків та сухої рослинності, розведення вогню на полях, як під час зернозбиральної кампанії, так і після її завершення.

Також рекомендуємо організувати проведення щоденних протипожежних інструктажів із робітниками, задіяними у збиранні врожаю зернових культур поточного року, забезпечити первинними засобами пожежогасіння збиральну техніку, та автотранспортні засоби, які задіяні у зернозбиральній кампанії.

Вважаємо, що тільки завдяки спільним зусиллям суб’єктів господарювання, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зможемо зберегти хліб від вогню на території Кіровоградської області.