Skype - нарада

13 липня 2020 року під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбулась відеоконференція в режимі Skype, на якій обговорювався законопроєкт 3131 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції”. Експерти роз'яснили загальну концепцію законопроєкту та детально зупинилися на змінах, які до нього внесені. Проєкт закону №3131-д включає суттєві поправки до базового законопроєкту та передбачає введення поняття ППЗ - поставленого податкового з'обовязання. ППЗ — це мінімальний платіж, який має сплатити агровиробник за фактичний термін використання землі. Сплачувати ППЗ потрібно буде у 2022 році за підсумками 2021-го. Платниками податку є власники або користувачі земельної ділянки, які безпосередньо на ній працюють та реалізують с/г продукцію.
      ППЗ дорівнюватиме: НГО*коефіцієнт. Де НГО — нормативно-грошова оцінка землі. Розмір коефіцієнту у законопроєкті №3131 пропонувався на рівні 5% від НГО. Однак, у кінцевому варіанті він суттєво змінився.
      Так, для фізичних осіб-підприємців планується вводитися перехідний період протягом 2021-2022 років, коли ставка коефіцієнту становитиме 0%, тобто вони цього податку протягом двох наступних років сплачувати не будуть. Після закінчення перехідного періоду, ставка для таких підприємців становитиме 2% від НГО.
      Для юридичних осіб у 2022 році ставка коефіцієнту становитиме 2%, щороку збільшуючись до 4,5%, і на цьому рівні закріпиться.
Разом з тим, є ще чимало питань, які потребують обговорення, в результаті чого до законопроєкту можуть бути внесені додаткові зміни. Наступного тижня законопроєкт 3131-д розглядатиметься лише у першому читанні. Друге читання відбудеться не раніше осені.