Функціонування ринку зерна

07 липня 2020 року у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації  відбулася нарада  з питань функціонування  ринку зерна в області, участь у якій взяли фахівці департаменту, представники Держпродспоживслужби (Кіровоградської регіональної державної лабораторії, управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, управління  фітосанітарної  безпеки), оператори зернового ринку (представники АТ “ДПЗКУ”, ТД “Гермес Трейдінг”, ДП “АДМ Трейдінг Україна”) та інші. Учасники наради  підвели підсумки зернового сезону 2019-2020 років,   обговорили питання співпраці органів виконавчої влади з операторами зернового ринку. Зупинились на основних вимогах до якості зерна при переміщенні для подальшого вивезення за межі території України.  Окремою темою обговорення була заборона ЄС використання ЗЗР із вмістом активних речовини на основі хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу. Для запобігання зменшенню обсягів поставок зернової продукції до країн-членів ЄС, які займають значну частку в структурі агропродукції, сільгоспвиробникам області необхідно враховувати нові вимоги європейського законодавства при плануванні обробки посівів, місць зберігання та транспортування первинної продукції.