Стан посівів та вологозабезпечення ґрунту

06 травня 2020 року о 16 годині відбулась селекторна нарада Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за участю керівництва Мінекономіки, керівників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, з розгляду питання поточного стану посівів та вологозабезпечення ґрунту в розрізі регіонів.

У  засіданні взяли участь, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віктор Петрікеєв та керівники структурних підрозділів  департаменту .

За оперативною інформацією площі загибелі озимого ріпаку в цілому по області станом на 28 квітня складали 2078,4 га, з них 900,7 га в Онуфріївському районі, 611,9 га в Устинівському,  316,5 га в Петрівському, 176 гектарів в Маловисківському, 73,3 га в Голованівському районі.

Запаси продуктивної вологи в орному та метровому шарах ґрунту на площах під озимими станом на 28 квітня були задовільними, 11-19 мм та 81-120 мм відповідно. Зволоження метрового шару ґрунту в північно-західних районах переважало достатнє, 121-130 мм, а на півдні області зберігалося на рівні недостатніх значень, 69-80 мм.

В цілому за перші дні травня за даними метеостанцій випало від   2 до 29 мм опадів, що складає від 17 до 226 % декадної норми.