Перспективи розвитку зрошувального землеробства

03 березня 2020 року під головуванням голови обласної державної адміністрації Андрія БАЛОНЯ проведено нараду з питання перспективи розвитку зрошувального землеробства у Кіровоградській області.

У нараді взяли участь представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області, Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, Центральноукраїнського національного технічного університету, засоби масової інформації області, а  також голови райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад, керівники сільськогосподарських підприємств, які є землекористувачами зрошуваних земель у режимі відеоконференції.

Андрій Богданович зазначив, що встановлення зрошувальних систем є вигідною інвестицією в агропромисловий бізнес Кіровоградщини. Особливо це актуально сьогодні в умовах критичного землеробства, коли опадів є недостатньо і спостерігаються тривалі періоди посух.

Під час наради Марія ЧОРНА – в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації проінформувала про стан та перспективи розвитку зрошувального землеробства в Кіровоградській області. Марія Володимирівна наголосила на економічній доцільності вирощування сільськогосподарських культур при використанні зрошення та державній підтримці сільськогосподарських товаровиробників для придбання дощувальних машин та зрошувальних систем вітчизняного виробництва.

Ковальов Микола Миколайович – старший викладач кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету розповів про переваги краплинного зрошення, як фактору отримання сталих врожаїв овочевої продукції.

Начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області - Гайдук Катерина Іванівна поінформувала про водогосподарсько-меліоративний комплекс області. Стан та перспективи його використання.

Начальник Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології Юрченко Олена Іллівна  повідомила про кліматичні тенденції на Кіровоградщині за останні 20 років.

Присутні на нараді керівники сільськогосподарських підприємств, зокрема Фесюк Павло Дмитрович з ТОВ "УкрАгроКом" Олександрійського району, Ігнатенко Володимир Вікторович з ТОВ "Зерновик"  Новоукраїнського району,  Кім Євген Юрійович з ФГ "Станіслав" Кропивницького району,  які займаються зрошенням поділилися досвідом щодо ефективності використання зрошувальних систем та окреслили проблемні питання.