"Малодіяльні" залізничні станції

12 лютого 2020 року відбулась селекторна нарада на тему: "Малодіяльні залізничні станції з відвантаження сільськогосподарської продукції".

У  засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Максим КАЛІНІН, в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Марія ЧОРНА, голови та представники  об'єднаних територіальних громад на території яких розташовані залізничні станції, представники регіональної філії "Одеська залізниця" АТ "Укрзалізниця", представник малодіяльних залізничних станцій.

Під час селектору обговоренню підлягали три станції Кіровоградської області, а саме: Королівка (Олександрійський район), Куцівка (Новгородківський район) і Павлиш (Онуфріївський район).

За оперативними даними "Укрзалізниці", статус малодіяльних зі станцій Королівка і Куцівка знято, завдяки планам з маршрутизації тут збільшилися показники навантажуваності за добу. А от по станції Павлиш питання залишається відкритим.

Заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарасом Висоцьким було запропоновано розглянути можливість співфінансування роботи малодіяльних залізничних станцій з місцевих бюджетів. Також було надано доручення, на прикладі однієї об’єднаної територіальної громади, розробити принцип співфінансування.

Зважаючи, що наступна селекторна нарада по цій темі запланована на 24 лютого, заступник голови облдержадміністрації Максим КАЛІНІН доручив в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Марії ЧОРНІЙ спільно із представниками дирекцій "Укрзалізниці", підприємствами і місцевою владою відпрацювати пропозиції їз станціями області.