Відбулась селекторна нарада з представниками банків

29 січня 2020 року проведено селекторну нараду під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького. Тема наради: "Роль і завдання банків в умовах ринку земель сільськогосподарського призначення".

У селекторній нараді взяли участь: заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Марія ЧОРНА, представники регіональних банків  АБ "Південний",  МСБ АТ КБ "Приватбанк", АБ "Укргазбанк",  АТ "ОТП Банк",  ПАТ "КРЕДОБАНК", МСБ ПАТ МЕГАБАНК, АТ "Укрексімбанк", АТ "Креді Агріколь Банк", АТ "Ощадбанк", АТ "Райффайзен Банк Аваль",  Кропивницьке РУ "АТ Полтава-банк" та інші зацікавлені особи.

У своєму виступі Тарас Миколайович наголосив на алгоритми по підтримці держави в агропромисловому комплексі. Основними напрямками є:

1) Підтримка малих та середніх сільськогосподарських підприємств.

2) Розвиток тваринництва.

3) Компенсація % під купівлю сільськогосподарських земель (після прийняття необхідних законодавчих актів).

Кожен з даних напрямів має свої критерії, кошти отриманої компенсації між собою не додаються. Порядки по програмі будуть прийняті протягом лютого місяця, крім останнього напрямку.

Окрім того, заступник Мінекономіки озвучив, що у поточному році буде проведена доплата коштів держпідтримки, які заборгували у 2019 році.

Тарас Миколайович наголосив, що буде створено Фонд гарантування кредитів, спеціально під програму підтримки купівлі землі, запуск його планується з першого вересня поточного року.

Під час діалогу з регіонами, Тарас Висоцький зауважив, що в цьому році не буде спеціальної бюджетної дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби фізичними особами. А також, часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами буде здійснюватися через уповноважені банки.