Відбувся Міжнародний День поля на базі ІСГС НААН України

26 червня поточного року на науково-демонстраційному полігоні Інституту сільського господарства Степу НААН України відбувся Міжнародний День поля "Особливості збирання та підготовка до зберігання врожаю ранніх зернових культур в умовах 2019 року".

У заході взяли участь: т.в.о. голови обласної держаної адміністрації Сергій Коваленко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Коренюк, директор ІСГС НААН, к. с.-г. н.  Ігор Семеняка, голова Кропивницької районної державної адміністрації Алла Поліщук.

Під час діалогу із аграріями  т.в.о. голови обласної держаної адміністрації Сергій Коваленко наголосив, що попередні розрахунки показують непоганий урожай зерна. "Очікуваний баланс виробництва урожаю показує, що в цілому прогнозується отримати валовий  збір зерна ранніх зернових і зернобобових культур в обсязі понад –  1 600 тис. тонн"- повідомив т.в.о голови облдержадміністрації. Він також зазначив про необхідність підвищення заробітної плати працівникам сільського господарства. В області сільське господарство є досить прибутковою галуззю. Щорічно рівень рентабельності у сільському господарстві суттєво перевищує середньоукраїнський показник. Тому ми маємо всі можливості для наближення рівня середньомісячної заробітної плати до 9,0 тис. грн

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко зазначив у своєму зверненні: "Аграрії Кіровоградщини є основними платниками податків до місцевих бюджетів, що дає можливість розвивати інфраструктуру, соціальну, медичну та освітню сфери області. Ми мали чудовий для сільського господарства минулий рік і я бажаю, щоб цього року погодні умови для вас були також сприятливими."

На День поля були запрошені керівники та спеціалісти департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, районних управлінь та відділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності,  науковці, представники компаній-дистриб’юторів засобів захисту рослин та добрив.

Традиційно, присутні ознайомилися з агротехнологічними та селекційними дослідженнями Інституту сільського господарства Степу НААН та оглянули науково-демонстраційний полігон сортів і гібридів сільськогосподарських культур.

На завершення були виступи представників компаній-дистриб’юторів ЗЗР, добрив, біологічних препаратів, с.-г. техніки та банківських установ; демонстрація роботи с.-г. техніки в польових умовах.