Кіровоградщина виробляє найбільше соняшнику в Україні

Цьогорічний урожай соняшника 1,38 млн. тонн складає 10% від урожаю цієї кільтури по Україні. По виробництву соняшника область займає 2-у позицію по Україні. Кіровоградська область щороку експортує продукції олієжирової галузі на суму більше 130 млн. доларів США. Це 32 % всього експорту Кіровоградської області до країн світу.

Під час перебування в Кіровоградській області заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета відвідав одне з потужних  підприємств з переробки технічних культур ТОВ Олійноекстракційний завод "Градолія", що знаходиться у м. Кропивницький.

Підприємство виробляє: олію соняшникову  нерафіновану невиморожену (І та ІІ ґатунків), олію ріпакову нерафіновану (І та ІІ ґатунків); шрот соняшниковий, шрот ріпаковий.

В структуру виробництва входять: Елеватор насіння місткістю 66,0 тис.м3. Цех добування олії потужністю переробки: 700 т/добу насіння соняшника або 400 т/добу насіння ріпаку. Елеватор шроту та лушпиння місткістю 1400 т шроту та 100 т лушпиння. Склад готової продукції  місткістю 2300 т олії

На будівництво приміщень цехів, забезпечення їх новим обладнанням та реконструкцію з переобладнанням допоміжних цехів у 2017 році вкладено понад 150 млн. грн.

Введення у 2017 році в експлуатацію цехів рафінації та дезодорації та цеху розливу зі складом готової продукції дає можливість розвитку виробництва у напрямку розширення асортименту продукції (випуску олії соняшникової рафінованої дезодорованої вимороженої (нефасованої та фасованої у ПЕТ пляшки місткістю 1л). Продукція експортується до 31-єї країни світу.