Державна підтримка аграрного сектору у 2018 році

Програми та напрями  державної фінансової підтримки у 2018 році:

І."Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів", порядок використання коштів затверджено постановою КМУ від 29 квітня 2015 року № 300, обсяг підтримки для області 3 млн. 369,0 тис. грн.

1) часткова компенсація відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами.

Станом на 30 липня 2018 року проведено 4 засідання конкурсної комісії, під час яких надано право на компенсацію відсоткової ставки суб'єктам господарювання області на суму 630,8 тис. грн.

ІІ "Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств", порядок використання коштів затверджено постановою КМУ від 07 лютого 2018 року № 106, обсяг підтримки - 1 млрд.грн.

2) часткова компенсація вартості закупленого у суб'єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

3) часткова компенсація витрат, пов'язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;

4)  часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

5) здешевлення кредитів;

6) фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Станом на 30 липня 2018 року проведено 2 засідання конкурсної комісії

Заявок на участь у даній програмі не подано жодної.

ІІІ "Державна підтримка галузі тваринництва", порядок використання коштів затверджено постановою КМУ від 07 лютого 2018 року № 107, обсяг підтримки - 4 млрд. грн.

7) часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура;

8) часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів;

9) спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;

10) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність;

11) спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб. Подано 64 заявки на 138 голів молодняка ВРХ на загальну суму 162 тис. 700 грн.

ІV "Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними", порядок використання коштів затверджено постановою КМУ від 15 липня 2005 року № 587, обсяг підтримки - 300 млн. грн.

12. придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю.

V "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", порядок використання коштів затверджено постановою КМУ від 01 березня 2017 року № 130, обсяг підтримки - 945 млн. грн.

13) часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

VI Підтримка новоствореним фермерським господарствам та фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, іншим фермерським господарствам, порядок використання коштів затверджено постановою КМУ від 25 серпня 2004 року № 1102, обсяг підтримки 43,1 млн. грн.

14) надання кредитів фермерським господарствам для виробництва, переробки і збуту власно виробленої продукції на здійснення виробничої діяльності. Кошти надаються через Державний фонд підтримки фермерських господарств. На 2018 рік для Кіровоградської області виділено 4,1 млн. грн.

15) роботи з агрохімічної паспортизації земель. Передбачено 2 млн. 50 тис. грн.

16) проект "Аграрні розписки".

Департаментом агропромислового розвитку здійснюється прийом документів за напрямками:

• часткова компенсація відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами;
  • фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
  • спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб;
  • придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю.

Детальніше у нашій рубриці "Підтримка сільгосптоваровиробників"