Обласний День Поля 2018 на базі Кіровоградської сільськогосподарської дослідної станції

22 червня 2018 року на базі Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України відбувся День поля з питання "Особливості збирання та підготовка до зберігання врожаю ранніх зернових культур в умовах 2018 року".

У заході взяли участь: голова обласної держаної адміністрації Кузьменко С.А., академік, віце-президент, доктор сільськогосподарських наук, професор Роїк Микола Володимирович., директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Коренюк С.Ю., начальник Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, полковник поліції Козьяков Р.С., директор Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України  Семеняка І.М.

Під час діалогу із аграріями голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко наголосив на необхідності постійної взаємодії між владою та аграрним бізнесом. "Це необхідна умова для ефективного та надійного господарювання, оперативного вирішення тих чи інших питань, що виникають в процесі діяльності", - наголосив голова облдержадміністрації. Він також зазначив про необхідність підвищення заробітної плати працівникам сільського господарства. Сьогодні рівень заробітної плати в сільському господарстві є найнижчим серед інших галузей економіки, збирання врожаю тільки почалося, аграрії прогнозують непоганий урожай, тому є всі передумови для забезпечення середньомісячного рівня оплати праці в сільському господарстві 8 - 9 тис. грн.

Керівник Національної поліції в області Роман Козьяков відмітив, що правоохоронні органи докладають максимум зусиль для забезпечення законності інтересів власників аграрного бізнесу та вирішення  проблемних питань, що виникають в сфері земельно-майнових відносин.

На День поля були запрошені керівники та спеціалісти департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, районних управлінь та відділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності,  науковці, представники компаній-дистриб’юторів засобів захисту рослин та добрив.

На демонстраційному полігоні дослідної станції учасники ознайомилися з агротехнологічними та селекційними дослідженнями КДСГДС НААН; оглянули науково-демонстраційний полігон сортів та гібридів сільськогосподарських культур, лабораторно-аналітичне обладнання.

Було продемонстровано збирання озимого ячменю на дослідній ділянці комбайном "SAMPO" та проведено вимірювання вологості зерна та його  зважування. Крім того, було продемонстровано продукцію виробництва ПАТ "Ельворті".

На завершення, усі бажаючі побували на заводі "Ельворті" (ПАТ "Червона Зірка"). Запрошеним було представлено обладнання та виробничі потужності  підприємства, на якому виробляється сучасна сільськогосподарська техніка, яка користується неабияким попитом серед вітчизняних та зарубіжних аграріїв.